Sektörel Mühürler

Filtrele
Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Sektörel Mühürler Hakkında Bilgi

Seramiğin üzerine iz bırakan bir şekilde şeklin bastırılması işlemine seramik mührü adı verilir. Bu işlem diğerlerine göre daha farklıdır. Bu işlemin en önemli noktası yazıların dışta kalacak şekilde olmasıdır. Sabunların üzerine yapılan mühür çeşidine ise sabun mührü adı verilir. Bu işlem sabuna şekil ve estetik bir görünüm sağlamak amacıyla yapılır. Mühürce bu işlemler için uygun olan bir firmadır. Her türlü mühür işlemleri bu firma adı altında yapılmaktadır.

 

 Kurabiye Mührü ve Soğuk Mühür Hakkında Bilgi

 

 Kurabiye üzerine pişmeden önce basılan mühre kurabiye mührü adı verilir. Bu mühür basıldıktan sonra fırına verme işlemi yapılır. Ölçüler yaklaşık olarak 4 ila 5,5 cm arasında olmalıdır. Kurabiyelere güzel bir görünüm katmak amacıyla yapılan bir işlem olarak bilinir. Soğuk damga mührü de denilen soğuk mühür fatura, zarf gibi önem arz eden evrakların üzerine yapılan bir işlem olarak bilinir.

 

 Çikolata ve Paketleme Mührü Ne Anlama Gelir?

 

 Çikolataların üstüne yapılan damga ve mühürlere çikolata mührü adı verilir. Çikolata eritildikten sonra damlatma işlemi şeklinde direkt olarak uygulanabilir. Burada uygulanacak olan mührün soğuk olmasına dikkat etmek gerekir. Mühürce'de her türlü mühür işlemi bulunduğu gibi bu işlem de yapılmaktadır. Mürekkep, mürekkep damgası, ıstampa gibi çeşitler ile yapılan işleme paketleme mührü adı verilir. Pek çok alanda ve yerde tercih edilen bir işlemdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.